fbpx

Makijaż Permanentny – ważne informacje

MAKIJAŻ PERMANENTNY jest to metoda makijażu trwałego i polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek. Zabieg odbywa się zawsze po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań i składa się z dwóch spotkań: pierwszy zabieg + dopigmentowanie, które jest bezpłatne do pierwszego zabiegu makijażu permanentnego do 2 miesięcy.

Dopigmentowanie nie zawsze jest wymagane, stosowane pigmenty świetnie przyjmują się już po pierwszym zabiegu, jednak każda skóra i organizm inaczej reagują na pigmentacje, także pierwsze dopigmentowanie do 2 miesięcy jest wliczone w cenę pierwszego zabiegu.

Następnie w rozmowie określamy potrzeby i oczekiwania do makijażu permanentnego. Dobieramy odpowiednio kolor tuszu i wykonujemy wstępny rysunek.

ZNIECZULENIE:

Znieczulenie zminimalizuje dyskomfort podczas zabiegu. Próg bólu odczuwany jest indywidualnie oraz zależny jest od partii, którą pigmentujemy. Do makijażu permanentnego wykorzystujemy tylko znieczulenie w trakcie zabiegu, które stosuje się na przerwaną ciągłość naskórka. Gwarantuje to zminimalizowanie bólu, który w większości przypadków określany jest jako niemal nieodczuwalny. Znieczulenie nie jest stosowane gdy klientka sobie tego nie życzy, gdyż należy pamiętać iż może ono mieć wpływ na wybarwienie i przyjęcie się pigmentu.

PIGMENTACJA:

Najlepszy sprzęt to podstawa!

Pigmentacja odbywa się za pomocą nowoczesnego, profesjonalnego urządzenia na jednorazowe moduły igłowe, którym wprowadzamy pigment w naskórek.

Stosowane pigmenty są nieorganiczne, mineralne, stabilne, a także hipoalergiczne, nie zawierają metali ciężkich, są wysokiej jakości, posiadają karty charakterystyki wymagane w UE, a także są przebadane dermatologicznie.

Czas zabiegu zależny jest od miejsca pigmentacji oraz cech indywidualnych naskórka. Średnio trwa ok.2h.

Makijaż permanentny nie jest makijażem wieczorowym. Mocno podkreślone brwi nadają agresywnego, często wulgarnego wyglądu. Decydując się na zabieg makijażu pamiętaj, aby podkreślić swoje naturalne atuty, bądź tez zniwelować mankamenty, ale zawsze w subtelny sposób.

Zabieg makijażu permanentnego ust ma na celu podkreślenie czerwieni wargowej, nadanie jej pełnego kształtu jednak bez efektu przerysowanej szminki. Jest zakazane wykonywanie pigmentacji poza czerwienią wargową. Pigment już w momencie gojenia będzie miał inny kolor niż sama czerwień wargowa, a wraz z biegiem czasu klientka zostaje z pigmentem na skórze wokół ust.

PO ZABIEGU:

Po zabiegu skóra jest podrażniona i opuchnięta w zależności od indywidualnej wrażliwości. Zawsze po zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę.

Naturalnym procesem gojenia jest powstanie w miejscu pigmentacji tzw. strupków, które złuszczają się w przeciągu kilku dni. Nasycenie powierzchni objętej makijażem permanentnym bezpośrednio po zabiegu jest bardzo intensywne. Efekt końcowy osadzenia i przyjęcia się pigmentu widoczny jest po wygojeniu i wyłuszczeniu strupków.

Pod żadnym pozorem nie wolno zrywać strupków w miejscu pigmentacji, ponieważ może to spowodować uszkodzenie makijażu i pozostawienie mikroblizn.

W celu uzyskania równomiernego, odpowiednio nasyconego kolorem makijażu permanentnego, jeżeli jest to konieczne, wykonuje się zabieg dopigmentowania po min. 4 tygodniach od pierwszej wizyty. Z biegiem czasu makijaż blednie, płowieje, co jest naturalną konsekwencją złuszczania się naskórka(zwłaszcza przy tłustej cerze), działania promieniowania UV, stosowania pielęgnacji kosmetycznej. Przy prawidłowej pielęgnacji i stosowaniu się do zaleceń pozabiegowych makijaż permanentny może utrzymać się nawet do 2 lat.

Makijaż permanentny ma prawo się odbarwiać i nie ma to nic wspólnego z niską jakością zabiegu czy niską jakością produktów. Pigment zmienia się pod wpływem wielu czynników zewnętrznych jak i pod wpływem naszego stanu zdrowia.

Poprawnie wykonany makijaż permanentny należy odświeżać wykonując zabieg przypominający do ok.1,5 roku od ostatniego zabiegu.

Na proces pigmentacji mogą mieć wpływ osobnicze cechy układu hormonalnego, immunologicznego, zażywane leki czy kondycja zdrowia.